Drobečková navigace

Úvod > Pro občany > Projekty obce > Rekonstrukce kotelny ZŠ a MŠ

Rekonstrukce kotelny ZŠ a MŠ Skalice

IMG-20230117-WA0001[8991].jpgIMG-20230117-WA0006[8992].jpgNázev akce: Rekonstrukce kotelny a výměna páteřních rozvodů ÚT ZŠ Skalice nad Svitavou, Izolace stropů v budově ZŠ

V roce 2022 realizovala obec projekt rekonstrukce topení v ZŠ. Cílem akce byla výměna hlavního zdroje tepla, který byl velice energeticky náročný a zastaralý. Byla navržena kaskáda dvou kondenzačních plynových kotlů závěsných. Výměna se týkala původní topné větve pro MŠ a vybudování nové topné větve pro ZŠ.

Součástí realizace projektu byla i instalace nového zásobníkového ohřívače TV o objemu 300 l pro přípravu TUV. Ve třídách byl pod umyvadlo doplněn malý zásobníkový ohřívač TV pro potřebu žáků v učebnách.

Před započetím prací byla provedena demontáž stávajícího technologického zařízení - odstranění nevyhovujících plynových stacionárních kotlů, ohřívače TUV v kotelně, demontáž ležatého potrubí pro ZŠ a připojení potrubí ke stávajícím radiátorům.

Původně se nepočítalo s výměnou radiátorů, ale nakonec došlo i na jejich výměnu. Systém se tak stal efektivnější. Celkové náklady na rekonstrukci vč. projektové přípravy činily 1 827 929 Kč.

V návaznosti na tuto akci rozhodlo ZO i o zrealizování dlouhodobě plánovaného zateplení stropů v ZŠ. Cílem bylo dosažení co nejvyšších energetických úspor. Náklady na izolaci stropů byly ve výši 260 537 Kč.